Soccer 6 Live Scores
Next Day >> 2014-10-25 << Previous Day


15:30 Haugesund Stromsgodset   
10:30 Western Sydney Wanderers Al Hilal Riyadh   
FT Chico FC 0:0 Fortaleza   
22:15 La Equidad Boyaca Patriotas   
13:00 Kongsvinger FK Arendal   
13:00 Asker Vindbjart   
13:00 Horten Flekkeroy   
13:00 Notodden Jerv   
13:00 Pors Grenland Holmen   
13:00 Fram Larvik Birkebeineren   
13:00 Odd Grenland 2 Stromsgodset 2   
13:00 Valdres FK Gjøvik   
13:00 Nybergsund Brumunddal   
13:00 Rodde FK Herd   
13:00 Elverum Raufoss   
13:00 Rosenborg 2 Byasen   
13:00 Molde 2 Traeff   
13:00 Levanger Nardo   
13:00 Fana Forde   
13:00 Vard Haugesund Algard   
13:00 Egersund Stord Sunnhordland   
13:00 Lyn Florø   
13:00 Vidar Fyllingsdalen   
13:00 Brann Bergen 2 Stabaek 2   
13:00 Grorud Asane   
13:00 Kjelsas Harstad   
13:00 Lorenskog Eidsvold IF   
13:00 Mo Drobak/Frogn   
13:00 Valerenga 2 Moss   
13:00 Follo Kvik Halden   
13:00 Skeid Medkila   
13:00 Finnsnes KFUM   
16:00 Hacken Gefle   
14:00 Degerfors Husqvarna FF   
16:00 Ostersund Assyriska   
FT Chicago Fire 2:1 Houston Dynamo   
20:30 Seattle Sounders FC L.A. Galaxy   
22:00 Montreal Impact D.C. United   
15:00 Zambia Ivory Coast   
22:30 Sol de America Guarani   
22:00 LDU de Loja Universidad Catolica   
14:00 Skellefteå IK Brage   
15:00 Dalkurd FF Huddinge   
16:00 Valsta Syrianska BK Forward   
15:00 Oskarshamns Uddevalla   
15:00 Lunds BK Skovde AIK   
15:00 Trelleborg Norrby   
15:00 Utsiktens BK Kristianstad   
12:00 Talinna Kalev Nomme Kalju   
12:00 JK Sillamae Kalev Paide Linnameeskond   
12:00 Lokomotiv Johvi Tammeka   
15:00 Trans Narva Flora Tallinn   
13:00 FC Inter Turku Jaro   
13:00 IFK Mariehamn TPS Turku   
13:00 FC Lahti Honka   
13:00 KuPS VPS   
13:00 SJK Seinajoki MyPa   
20:20 Fluminense Atletico PR   
20:20 Palmeiras Corinthians   
20:20 Figueirense Cruzeiro   
22:30 Coritiba Gremio   
22:30 Atletico MG Sport   
22:30 Vitoria Criciuma   
22:30 Chapecoense SC Santos FC   
FT Ceara 0:2 Santa Cruz PE   
FT ABC 2:1 Parana Clube   
20:20 Bragantino Boa MG   
20:20 Vasco da Gama Ponte Preta   
21:20 Nautico Atletico GO   
13:00 Belshina Bobruisk FC Minsk   
13:00 Dinamo Brest Slutsk   
19:45 Cienciano Leon de Huanuco   
22:00 Sporting Cristal Universidad Cesar Vallejo   
15:00 Zalgiris Vilnius Ekranas   
17:00 Suduva Atlantas   
13:00 FC Skonto Riga Ventspils   
13:00 Jelgava Jurmala FC   
17:00 Paris SG Bordeaux   
20:00 Bastia Monaco   
20:00 Caen Lorient   
20:00 Evian Thonon Gaillard Nantes   
20:00 Reims Montpellier   
14:00 Troyes Dijon   
10:45 Melbourne Victory Melbourne Heart   
17:00 SonderjyskE FC Midtjylland   
FT Queretaro 3:2 CF America   
FT Santos 1:1 Pumas UNAM   
16:00 Sturm Graz Rapid Wien   
18:30 Austria Wien Wiener Neustadt   
18:30 SK St. Andra Altach   
18:30 FC Trenkwalder Admira Ried   
18:30 Vitesse NAC Breda   
19:45 Heracles Willem II   
19:45 AZ Alkmaar Groningen   
20:45 Ajax Go Ahead Eagles   
16:30 Venlo Waalwijk   
19:45 MVV Maastricht Achilles 29   
15:00 Istra Pula Slaven   
19:00 Hajduk Split Lokomotiva Zagreb   
FT Belgrano 1:0 Rosario Central   
20:00 Independiente Tigre   
21:00 Velez Sarsfield Banfield   
23:10 Newells Old Boys Godoy Cruz Mza.   
18:00 Waasland Racing Genk   
20:00 Charleroi Oostende   
20:00 Zulte-Waregem Cercle Bruges   
20:00 Westerlo Kortrijk   
13:45 West Ham Utd. Manchester City   
16:00 Liverpool Hull City   
16:00 Southampton Stoke City   
16:00 Sunderland Arsenal   
16:00 West Bromwich Crystal Palace   
18:30 Swansea Leicester   
13:15 Millwall Cardiff   
16:00 Birmingham City Bournemouth   
16:00 Bolton Wanderers Brentford   
16:00 Brighton Rotherham   
16:00 Derby Wigan Athletic   
16:00 Ipswich Huddersfield   
16:00 Leeds Wolverhampton   
16:00 Middlesbrough Watford   
16:00 Nottingham F. Blackburn Rovers   
16:00 Reading Blackpool   
16:00 Sheffield W Norwich   
16:00 AFC Wimbledon Tranmere   
16:00 Cambridge Hartlepool   
16:00 Carlisle Oxford   
16:00 Luton Northampton   
16:00 Newport Accrington   
16:00 Plymouth Cheltenham   
16:00 Shrewsbury Portsmouth   
16:00 Southend Bury   
16:00 Stevenage Burton   
16:00 Wycombe Dag and Red   
16:00 York Mansfield   
16:00 Barnsley Bristol C.   
16:00 Coventry Peterboro   
16:00 Crewe Sheffield U   
16:00 Doncaster Milton Keynes Dons   
16:00 Gillingham Crawley   
16:00 Oldham Bradford   
16:00 Port Vale L.Orient   
16:00 Preston Fleetwood   
16:00 Scunthorpe Notts Co.   
16:00 Swindon Colchester   
16:00 Walsall Chesterfield   
16:00 Yeovil Rochdale   
15:30 Piast Gliwice Jagiellonia Bialystok   
15:30 Lechia Gdansk Slask Wroclaw   
18:00 Pogon Szczecin Cracovia Krakow   
12:00 Amkar FK Rostov   
15:00 Torpedo Moscow Kuban Krasnodar   
11:00 Gazovik Orenburg Sokol Saratov   
11:00 Petrotrest Khimik Dzerzhinsk   
11:00 Metallurg Krasnoyarsk SKA-Energiya   
12:00 Sakhalin Shinnik Jaroslavi   
14:00 Volga Nyzhnyi Tosno   
14:00 Krylya Sovetov Samara Luch Energiya V.   
15:00 Anzhi Makhachkala Sibir Novosibirsk   
15:00 Baltika Tyumen   
15:00 Volgar Gazprom Tomsk   
14:30 OFK Belgrad Cukaricki   
14:30 Mladost Lucani Rad   
14:30 Spartak Zlatibor Voda Borac Cacak   
17:00 Radnicki Nis Radnicki Kragujevac   
18:00 R.S. Belgrad Donji Srem   
19:00 Vojvodina Vozdovac   
19:00 Napredak Novi Pazar   
16:00 Inverness Dundee U.   
16:00 Dundee FC Hamilton   
16:00 St. Mirren Ross County   
16:00 Partick T. St.Johnstone   
16:00 Raith Rovers Alloa   
16:00 Falkirk Cowdenbeath   
16:00 Livingston Queen of South   
16:00 Dumbarton Rangers   
16:00 Stirling A. Airdrie   
16:00 Ayr Brechin   
16:00 Dunfermline Morton   
16:00 Stenhousemuir Peterhead   
16:00 Forfar Stranraer   
17:45 Thun Aarau   
20:00 Basel Sion   
17:45 Lugano Biel   
18:00 Servette Wohlen   
16:00 Montrose Arbroath   
16:00 Albion R. Berwick   
16:00 Queens Park East Fife   
16:00 Annan Athletic East Stirling   
16:00 Clyde Elgin   
14:00 Skenderbeu Vllaznia   
14:00 Kukesi Flamurtari   
15:00 Levski Sofia CSKA Sofia   
18:00 Ludogorets Razgrad Cherno More Varna   
15:30 Bor. Dortmund Hannover 96   
15:30 Augsburg Freiburg   
15:30 Hoffenheim Paderborn   
15:30 Hertha Berlin Hamburger SV   
15:30 Eintracht Frankfurt VfB Stuttgart   
18:30 Bayer Leverkusen Schalke 04   
13:00 Kaiserslautern Fort. Dusseldorf   
13:00 St.Pauli Karlsruhe   
17:00 Jablonec Teplice   
17:00 Pribram Ostrava   
17:00 Hradec Kralove Dukla Praha   
20:15 Slovacko Plzen   
10:15 Pardubice Sezimovo Usti   
10:15 Sokolov Most   
10:15 Karvina Opava   
14:30 Frydek-Mistek Znojmo   
18:00 Zlin Sigma Olomouc   
14:00 Puskas FC MTK Hungaria   
16:00 Kecskemeti TE Budapest Honved   
18:00 Pecs Lombard   
18:00 Diosgyor Dunaujvaros   
20:00 Videoton Paks   
16:00 Ballymena United Glenavon FC   
16:00 Cliftonville Ballinamallard United   
16:00 Institute FC Dungannon Swifts   
16:00 Linfield FC Crusaders   
16:00 Portadown Coleraine   
16:00 Warrenpoint Town Glentoran   
15:30 Airbus UK Newi CD   
15:30 Newtown TNS   
15:30 Port Talbot Rhyl   
15:30 Prestatyn Town FC Carmarthen   
14:00 Osnabruck Sonnenhof Grossaspach   
14:00 Unterhaching Stuttgart II   
14:00 St.Kickers Cottbus   
14:00 Duisburg Dynamo Dresden   
14:00 Chemnitz Holstein Kiel   
14:00 Hallescher FC Wehen   
12:30 Augsburg Am. Ingolstadt Am.   
14:00 1860 Munchen II Illertissen   
14:00 Heimstetten Garching   
14:00 Nurnberg II B.Munchen II   
14:00 Schalding-Heining Memmingen   
17:00 Buchbach Eintracht Bamberg   
14:00 Wolfsburg II Hansa LSK   
13:30 Budissa Bautzen Magdeburg   
13:30 Germania Halberstadt Babelsberg   
14:00 Saarbrucken Pirmasens   
14:00 Waldhof Mannheim Neckarelz   
14:00 Zweibrucken Freiburg II   
14:00 Baunatal Astoria Walldorf   
14:00 Uerdingen Hennef 05   
14:00 Bochum II Bor. Monchengladbach II   
14:00 FC Koln II SC Verl   
14:00 Fortuna Dusseldorf Am. Sportfr. Siegen   
15:30 Aachen Schalke 04 II   
14:00 Bytovia Bytow Miedz Legnica   
15:00 Olimpia Grudziadz Sandecja Nowy Sacz   
16:00 Wigry Suwalki Nieciecza   
17:00 Katowice Dolcan Zabki   
17:45 Zaglebie Lubin Arka Gdynia   
18:00 Wisla Plock Flota Swinoujscie   
14:00 Kosice Dunajska Streda   
14:00 Trnava Trencin   
17:00 Myjava Zilina   
17:30 Senica Zlate Moravce   
14:00 Zavrc Maribor   
16:00 Domzale Koper   
16:00 MIK CM Celje Radomlje   
18:00 Gorica Olimpija Ljubljana   
15:00 Ceahlaul Piatra-Neamt Politehnica Iasi   
17:30 Universitatea Cluj Viitorul Constanta   
20:00 Botosani Rapid Bucuresti   
14:00 Ankaran Hrvatini Sencur   
14:00 Verzej Aluminij   
14:00 NK Dob Krsko Posavje   
14:30 Drina Zvornik Zvijezda   
14:30 Velez Mostar Vitez   
14:30 Sarajevo Radnik Bijeljina   
14:30 Travnik Zrinjski   
14:30 Celik Slavija Sarajevo   
14:30 Olimpik Sarajevo Siroki Brijeg   
18:00 Virton Aalst   
20:00 Lommel KRC Mechelen   
20:00 Geel Dessel   
20:00 KSK Heist Eupen   
20:00 Seresien Tubize   
20:00 Patro Eisden Sint-Truiden   
13:00 HIK Helsingor FC   
15:00 Frem BK Herlev   
15:00 Rishoj Sollerod-Vedbaek   
13:30 Kjellerup FC Sydvest   
14:00 Brabrand Blokhus FC   
15:00 Marienlyst Skovbakken   
15:00 Naesby Odder IGF   
17:00 Boavista P.Ferreira   
17:00 Moreirense Gil Vicente   
21:15 Arouca FC Porto   
14:00 Giannina AEL Kalloni   
16:15 Levadiakos Panionios   
18:30 Atromitos Ergotelis   
FT Atletico Nublense 3:1 Union Espanola   
17:30 Univ. Conce Cobresal   
20:30 Santiago Wanderers San Marcos   
23:00 Universidad Catolica Audax Italiano   
13:30 Berane Mornar   
13:30 FK Lovcen Mladost Podgorica   
13:30 Rudar P. Sutjeska   
13:30 Grbalj Radanovici Petrovac   
13:30 Mogren Buducnost P   
13:30 Zeta FK Bokelj   
17:00 Doxa Katokopia Omonia Nicosia   
18:00 AEK Larnaca AEL Limassol   
FT Douglas Haig 2:1 Boca Unidos   
FT Atletico Tucuman 1:0 Independiente Rivadavia   
14:30 Renova FK Sileks   
23:00 Santos De Guapiles Limon FC   
FT Honduras Progreso 3:2 Victoria   
16:00 Maccabi Petach Tikva Hapoel Beer Sheva   
18:30 Maccabi Haifa Hapoel Raanana   
18:30 Ashdod FC Hapoel Petach Tikva   
18:30 Maccabi Netanya Bnei Sachnin   
18:30 Hapoel Ironi Kiryat Shmona Hapoel Haifa   
15:00 Empoli Cagliari   
18:00 Parma Sassuolo   
20:45 Sampdoria Roma   
16:00 Almeria Athletic Bilbao   
18:00 Real Madrid Barcelona   
20:00 Valencia Elche   
22:00 Cordoba Real Sociedad   
22:00 Eibar Granada   
16:00 Mallorca Sabadell   
18:00 Racing Santander Alaves   
18:15 Betis Recreativo Huelva   
20:00 Ponferradina Las Palmas   
15:00 Sivasspor Rizespor   
18:00 Fenerbahce Genclerbirligi   
18:00 Balikesirspor Bursaspor   
13:00 Bucaspor Adanaspor   
15:00 Giresunspor Alanyaspor   
15:00 Denizlispor Boluspor   
17:30 Manisaspor Karsiyaka   
15:00 Avellino Virtus Lanciano   
15:00 Crotone Cittadella   
15:00 Latina Brescia   
15:00 Livorno Spezia   
15:00 Pescara Carpi   
15:00 Pro Vercelli Perugia   
15:00 Varese Bari   
15:00 Virtus Entella Frosinone   
15:00 Catania Vicenza   
16:00 Spennymoor Town Telford   
16:00 Kings Lynn Fylde AFC   
16:00 Grimsby Guiseley   
16:00 Norton United Shildon   
16:00 Alfreton Lincoln   
16:00 Leek Town Blyth Spartans   
16:00 Woking Boreham Wood   
16:00 Gloucester City Forest Green   
16:00 Witham Town Weston Super Mare   
16:00 Evesham United Bromley   
16:00 Weymouth Braintree Town   
16:00 Canvey Havant and W.   
16:00 Dorchester Town Bristol R.   
16:00 East Thurrock Bath City   
16:00 Aldershot Torquay   
16:00 Kidderminster Eastleigh   
16:00 Chelmsford Barnet   
16:00 Basingstoke Harrow Borough   
16:00 St.Albans Concord Rangers   
16:00 Nuneaton Hemel Hempstead   
16:00 Maidstone Welling   
16:00 Warrington Town North Ferriby United   
16:00 Chorley Halifax   
16:00 Barwell Altrincham   
16:00 Stockport Chester   
16:00 Gateshead Gainsborough   
16:00 Tamworth Southport   
16:00 Dartford Burgess Hill   
16:00 Willand Rovers Gosport Borough   
16:00 Eastbourne Borough Dover   
14:30 Sloga Kraljevo Sloga Petrovac   
14:30 Indjija Javor   
14:30 Moravac Mrstane Proleter   
14:30 Backa Palanka Radnik Surdulica   
14:30 Sevojno Jedinstvo Uzice   
14:30 Kolubara Sindjelic Beograd   
14:30 BSK Borca Bežanija   
18:00 Metalac GM Macva   
14:00 England U17 Cyprus U17   
14:00 France U17 FYR Macedonia U17   
15:30 Belgium U17 Bosnia-Herzegovina U17   
19:00 Azerbaijan U17 Switzerland U17   
14:30 Pordenone Pavia   
15:00 Mantova Monza   
16:00 GIANA Erminio Real Vicenza   
17:00 Arezzo Feralpisalo   
19:30 Albinoleffe Alessandria   
14:30 L Aquila Pisa   
15:00 Piacenza Savona   
16:00 Grosseto Spal   
17:00 Reggiana Tuttocuoio   
14:15 Brunei DPMM Balestier Khalsa FC   
13:30 Young Lions Geylang United FC   
15:00 Fostiras Acharnaikos   
16:00 Iraklis Psachnon Trachones   
14:00 Tyrnavos Iraklis   
15:00 Ethnikos Gazoros Fokikos   
15:00 Zakynthos APS Aiginiakos   
15:00 Wits University SuperSport United   
17:30 Mamelodi Sundowns AmaZulu   
20:15 Orlando Pirates Ajax Cape Town